در حال بارگذاری ...
چهارشنبه 10 آذر 1400

دکتر صالحی عمران:
تحریم های علمی کشور با اعزام اعضای هیأت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به کشور رومانی شکسته شد

صالحی عمران: تحریم های علمی کشور  با اعزام بزرگترین گروه  از اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور  به منظور تدریس و گسترش همکاری های علمی و بین المللی به کشور رومانی شکسته شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر ابراهیم صالحی عمران در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی بیان داشت: در راستای بین المللی سازی فعالیت های دانشگاه فنی و حرفه ای و اجرای تفاهم نامه همکاری های علمی و بین المللی منعقده با دانشگاه پیتشت رومانی طبق توافقات به عمل آمده تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه به کشور رومانی اعزام شدند.

وی با اشاره بر اینکه اعزام این گروه در شرایطی صورت پذیرفت که با عنایت به تحریم ها و محدودیت تعاملات بین المللی، شرایط برای همکاری‌های بین المللی نظیر دعوت از محققان خارجی و همچنین اعزام و اجرای برنامه‌های مشترک بطور کامل فراهم نیست؛ خاطر نشان کرد: این گروه 25 نفره متشکل از اساتید رشته های کامپیوتر، برق، مکانیک و نانو فناوری در قالب طرح اراسموس پلاس و با هزینه دانشگاه میزبان به کشور رومانی اعزام شدند که ارائه سخنرانی، تدریس مباحث ویژه به همراه بازدید از کارگاه ها و آزمایشگاه های  پیشرفته دانشگاه پیتشت از برنامه های اصلی این سفر 10 روزه بوده است.

صالحی عمران تأکید کرد: کلیه هزینه های اعزام این هیأت (هزینه های برگزاری دوره آموزشی، پرواز رفت و برگشت، اقامت، و پذیرایی و ...) از گرنت بین المللی تأمین و پرداخت شده است.

گفتنی است، دانشگاه پیتشت در کشور رومانی همکار حوزه هیبرید و برقی صنایع خودروسازی داچیا و  رنو  مستقر در سی تی پارک فناوری آرگس می باشد و تولید بایودیزل از ضایعات محصولات کشاورزی، مهندسی هسته ای، حمل و نقل، قطعه سازی از مهمترین زمینه ای پژوهشی این دانشگاه است.

 

نظرات کاربران